HAKKIMIZDA

CS Mühendislik Yapı Proje Yazılım Hizmetleri, 2010 yılından itibaren inşaat mühendisliğinin yapı mühendisliği alanında faaliyet göstermektedir. Yapı mühendisliği konusundaki gelişmeleri yakından takip ederek projelendirilecek yapılar için alanında kabul görmüş ileri düzey yerli ve yabancı  yazılımlar kullanmaktadır. Ayrıca analiz ve hesaplara yardımcı olacak, çözümü hızlandıracak ek yazılımlar hazırlamakta ve geliştirmektedir. Projelendirilecek yapıların mimari projelerine, zemin durumuna, bölgenin depremselliğine ve  işverenin isteklerine bağlı olarak en uygun taşıyıcı sistemin belirlenebilmesi için maliyet, imalat süresi, imalat zorluğu gibi konuları  göz önüne alarak betonarme, çelik, yığma ve istinat duvarı yapılarının karşılaştırmalı fizibilite çalışmaları, analiz ve projelerinin hazırlanmasında, yapı inşası ve uygulama alanlarında hizmet vermektedir.

CS Mühendislik Yapı Proje Yazılım Hizmetleri olarak faaliyet alanımız olan inşaat mühendislik hizmetleri sektöründe, "herkesin yaptığı gibi değil, olması gerektiği gibi" prensibi ile hareket etmektir. İşimizi geçici ticari bir uğraş değil, uzun vadeli profesyonel bir yaklaşım ile ele almayı hedefliyoruz. Dünyada önemli iki aktif deprem kuşağından birinin üzerinde bulunan ülkemizde başlıca hedefimiz, deprem yönetmeliğine uygun proje ve imalatın kaliteli bir şekilde ve güvenle yapılmasını sağlamaktır. 

CS Mühendislik Yapı Proje Yazılım Hizmetleri, İnş. Müh. Can Okan DÜZGÜNOĞLU tarafından kurulmuştur. Akademik çalışmalarında, sonlu elemanlar yönteminde C++ ve C# programlama dillerinde global stifness matrisli çerçeve, kafes ve karma yapıların analizini gerçekleştiren programlar geliştirmiş, birçok yapı sistemi incelemiş üzerinde çalışmıştır. Ayrıca  yerinde dökme ve çakma kazıkların taşıma güçü hesabında uç mukavemetinin tayini, mineral ve kimyasal katkılı betonların fiziksel-mekanik özelliklerine etkileri üzerine çalışmıştır. Beton ve betonarme taşıyıcı sistemlerde doğrusal olmayan davranışlar üzerine yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. C++  ve  C# programlama dilinde yazmış ve geliştirmekte olduğu CodCAD v1.0 adlı program hazırlamıştır.

CS Mühendislik Yapı Proje Yazılım Hizmetleri 
Can Okan DÜZGÜNOĞLU

İnşaat Mühendisi